מערך המלגות (תארים ראשון ושני)

מלגה ע"ש אילן גל-און ז"ל

אילן גל-און ז"ל - קורות חיים

החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה שואף לסייע לתלמידיו ותלמידותיו לא רק במישור האקדמי. אנו מודעים לנטל הכלכלי הכרוך בלימודים, לעלות הגבוהה של החיים באזור המרכז, ולקשיים הכרוכים בשילוב לימודים ועבודה. על מנת לסייע לתלמידות ולתלמידים להתמודד עם הקשיים הללו, ובכדי לעודד הצטיינות והתמחות בלימודים מציע החוג מלגות בשווי כולל של עשרות אלפי שקלים מדי שנה. גובה כל מלגה נע בין 1,500 ל-2,500 שקלים ובמקרים מיוחדים גם מעבר לכך. ניתן להגיש מועמדות ליותר ממלגה אחת, אך יש לציין זאת בטופס המועמדות. 

המלגאיות/ים נבחרים על-ידי ועדה שבראשה ראש/ת החוג. מלגות גל-און מחולקות בטקס מיוחד המתקיים במהלך חודש דצמבר. שאר המלגות מחולקות בטקס הנערך במהלך הסמסטר השני מדי שנה.

המלגות מחולקות על-פי קריטריונים שונים כמפורט להלן:

 

מלגות לתלמידים/ות מצטיינים

מדי שנה מוענקות מלגות למספר תלמידים/ות שממוצע הציונים שלהם בסוף שנה א' ובסוף שנה ב' היה הגבוה ביותר. התלמידים יוכרו כ"מצטייני החוג" והמלגות יוענקו להם בטקס הנערך בשנה העוקבת. מלגה אחת לפחות מיוחדת לתלמידים/ות מצטיינים מן התואר השני. 

 

מלגות ע"ש אילן גל-און ז"ל

המלגות מוענקות מדי שנה לתלמידים/ות החוג המתמודדים עם אתגרים כלכליים וחברתיים מיוחדים. הקול הקורא מתפרסם מדי שנה בנובמבר. טפסי מועמדות ניתן להוריד מאתר החוג. המלגה מיועדת אך ורק לתלמידי/ות התואר הראשון.

 

מלגות למתמחים/ות בתחומים מוגדרים

החוג מעניק מדי שנה מספר מלגות בשיתוף עם מרכז דיין ומרכז אליאנס ללימודים איראניים לתלמידים/ות המתמחים בהיסטוריה מודרנית של המזרח התיכון ו/או לומדים את השפה הפרסית. מלגה אחת מטעם החוג תוענק לתלמיד/ת השפה התורכית שהשיג את הציונים הגבוהים ביותר בתורכית מתחילים בשנה הקודמת. מלגות אלה פתוחות לתלמידים/ות בתואר ראשון ושני. ועדת המלגות של החוג בוחרת את המלגאים בקטגוריה זו על סמך קריטריונים המוסכמים על מרכזי המחקר השותפים להענקת המלגות.

 

מלגות על תרומה מיוחדת לחוג

מלגות אלה מוענקות מדי שנה לתלמידות ותלמידים שמעלים תרומה מיוחדת לחוג (לדוגמה כחונכים להוראת ערבית, או כמובילי מועדון השיחה בערבית), או על פעילות חברתית או אקדמית הקרובה לתחומי העניין של החוג. מלגות אלה פתוחות לתלמידות/ים בתואר ראשון ושני. כל תלמיד/ה ומרצה יכולים להמליץ על מועמדים לקבלת מלגה זו. המלצות יש להעביר עד תום הסמסטר הראשון מדי שנה.

 

מלגות עידוד 

מדי שנה מציע החוג מלגות לתלמידים ולתלמידות לתואר ראשון המתמודדים עם אתגרים מיוחדים, כלכליים, בריאותיים וחברתיים, בדרכם/ן האקדמית. עדיפות מיוחדת תנתן לתלמידים ולתלמידות המגיעים מאוכלוסיות הסובלות מתת ייצוג באקדמיה, לתלמידים ולתלמידות המגיעים/ות מבתי ספר ומיישובים המצויים בתחתית הדירוג של משרד החינוך, לתלמידים ולתלמידות המגיעים מרקע כלכלי קשה ולתלמידים ותלמידות הסובלים מבעיה רפואית המקשה עליהם/ן לתפקד במהלך הלימודים. מלגות אלה פתוחות לתלמידות/ים בתואר ראשון ושני.

מועמדים/ות יוכלו להגיש מועמדות במכתב קצר (עד עמוד) המסביר את הרקע לפניה. את הפניות יש להעביר למזכירות החוג עד סוף הסמסטר הראשון מדי שנה. הפונים לקבלת מלגות העידוד יהנו מחיסיון גמור וזהותם לא תחשף

 

מלגות של בית הספר להיסטוריה

החוג מעודד את תלמידותיו ותלמידיו להגיש מועמדות למלגות של בית הספר להיסטוריה. פרטים על מלגות בית הספר תוכלו למצוא כאן. גללו למטה למלגות התואר הראשון והשני.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>